O spółce Mewa

Marka Mewa główny partnerem THE LOOK OF THE YEAR 2013


Jesteśmy polskim producentem ekskluzywnej bielizny dziennej i nocnej. Historia marek firmy sięga lat 60’, w których powstały słynne Zakłady Dziewiarskie Mewa.

Obecnie marki firmy są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych firm bieliźnianych w Polsce i Europie.

Oprócz działalności produkcyjnej świadczymy usługi projektowe i handlowe, a także zajmujemy się dystrybucją towarów obcych. Produkty własne rozpoznawalne są pod markami: Mewa, Visti, Lookat, James Bradley oraz Szame.

Kolekcje autorstwa znanych projektantów doceniane są na licznych krajowych i zagranicznych Targach Mody. Główne kierunki eksportu naszych wyrobów to Rosja, Francja, Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwecja, a także Ukraina.

Niewątpliwym atutem firmy jest samodzielna produkcja dzianin z włókien pochodzenia naturalnego, z których powstaje nasza wyjątkowa i niezastąpiona bielizna. Specjalistyczny park maszyn pozwolił firmie na stworzenie unikatowej dzianiny – zwanej Vistex® – łączącej zalety jedwabiu i bawełny. Walory vistexu jako niezmiernie delikatnej i miękkiej dzianiny to przede wszystkim dobroczynne higroskopijne i antyseptyczne działanie na skórę.

Mewa – notowania

Historia zakładu ma swój początek w 1961 roku, kiedy to powstały słynne Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego Mewa. Po przekształceniu w Spółkę akcyjną w 1995 roku firma weszła do programu NFI. Aż do 2015 roku firma funkcjonowała jako Mewa SA, a jej notowania można było śledzić na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym właśnie roku firma została sprzedana prywatnemu właścicielowi, który przekonany wieloletnią tradycją, jakością i własną technologią postanowił zaangażować w prowadzenie firmy zarówno swój kapitał jak również czas. To pod jego przewodnictwem firma stara się kontynuować tradycję produkując niepowtarzalną bieliznę z jedwabiu wiskozowego i przywrócić Mewie dawną świetność.

Mewa sp. z o.o. sp. komandytowa to jedyny polski producent bielizny damskiej oraz męskiej produkowanej z dzianiny Vistex®, czyli jedwabiu wiskozowego. Materiał ten łączy, a nawet przewyższa zalety wełny, bawełny oraz jedwabiu. Jest higroskopijny, ekologiczny i naturalny. Dzięki właściwościom nie tylko wchłaniania, ale też oddawania potu uniemożliwia rozwój bakterii i grzybów powodujących alergie. Dlatego jest bezpieczny dla alergików. Co ciekawe jedynym miejscem w Polsce i na  świecie w którym produkowany jest jedwab wiskozowy jest zakład produkcyjny położony w małym mieście na wschodzie naszego kraju- w Biłgoraju k. Zamościa. Obecnie firma zatrudnia około 100 osób. Nasze produkty trafiają do klientów w całym kraju oraz są eksportowane do wielu krajów na całym świecie. Prowadzimy również sprzedaż internetową a nasz sklep on-line zyskuje coraz większą popularność. Nasz sklep stacjonarny działa niezmiennie w lokalizacji zakładu produkcyjnego w Biłgoraju k. Zamościa a odwiedzają go wierni klienci z całego kraju.